hledej

TA–PE–TY

08.09.2020 Projekty TA–PE–TY

Představujeme TA-PE-TY 

TA–PE–TY jsou nový projekt zaměřený na mladé české i zahraniční designéry na jedné straně a na širší veřejnost na straně druhé. Skrze kolekce autorských designových tapet chce v první fázi přinést design do českých interiérů. Prostřednictvím pečlivě vybraných soutěžních návrhů, které se staly základem prodejní kolekce, se tak snaží přibližovat profesionální design širší veřejnosti.

Podporujeme mladé designéry 

Naším záměrem je budování fair-trade projektu, který je schopný dlouhodobě úspěšně fungovat v komerčním prostředí a podporovat české a slovenské designéry. Vytváříme platformu, která napomůže nejen zvyšování povědomí o lokální tvorbě, ale umožní i její rozvoj a konkurenceschopnost. 

Průběh soutěže

TA–PE–TY vznikly v roce 2016 z iniciativy brněnské INDUSTRY, kreativního multifunkčního centra, v kooperaci s tiskárnou CAT CUT, odborníkem na digitální velkoformátový tisk a realizace v interiérovém designu.

Soutěžní kolekce byla zahájena formou otevřeného opencallu a je rozdělena do 3 kategorií: KIDS (pro návrhy do dětských nebo hravých pokojů), KLASIK (pro tapety univerzální) a KONCEPT (pro návrhy přesahující klasický formát, např. tapety vyžadující speciální instalaci nebo interakci s uživateli). Soutěž nebyla zatížena vstupním poplatkem, zároveň ani neslíbila jednorázovou finanční odměnu. Místo toho byl autorům přislíben přímý podíl na zisku z prodeje každého m2.  

Vítězné návrhy a další soutěže

Vítězné návrhy do kolekce pomáhala vybírat odborná komise. V roce 2016 ve složení studio MUCK, studio OKOLO a festival designSUPERMARKET, v roce 2017 kreativní papírnictví Papelote, studio KOGAA a výtvarnice a ilustrátorka Vendula Chalánková.

V současnosti se zaměřujeme na zlepšování prezentace projektu a chystání dalších opencallů.

www.facebook.com/TAPETYcollection/